Telif İhtisas Kütüphanesi

Telif Hakları Eğitim Merkezi tarafından, telif hakları eğitiminin toplumun ilgili tüm kesimlerine yaygınlaştırılmasını ve bu alanda araştırma yapan kullanıcıların kaynaklara daha rahat ulaşabilmesini sağlamak amacıyla bünyesinde telif hakları, fikri mülkiyet ve yaratıcı endüstriler alanındaki pek çok yerli ve yabancı yayını barındıran Ankara Telif İhtisas Kütüphanesi oluşturulmuş olup Ankara Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi’nin şubesi olarak hizmet vermektedir.

Kütüphanemiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün Atatürk Bulvarı, Derman Sokak, No: 29, Opera-Ulus/Ankara binasında bulunmaktadır. Kütüphanemizde kitap ödünç verme uygulaması bulunmamakla birlikte önceden randevu alınarak mesai saatleri içerisinde ve 3 saatle sınırlı olmak üzere eserlerden faydalanılması mümkündür.
 
http://koha.ekutuphane.gov.tr/ linkinde yer alan "Kütüphane Seçiniz" sekmesinde “Ankara Telif İhtisas Kütüphanesi” başlığı seçilerek "Eser Adı" veya diğer arama seçenekleri kullanılarak katalog taraması yapılabilmekte olup aranan eserin kütüphanemizde bulunup bulunmadığı sorgulanabilmektedir.

Kütüphanemizi ziyaret etme talebinizi, istediğiniz gün ve saati ve talep ettiğiniz kitabın barkod numarasını belirterek telifkutuphane@ktb.gov.tr adresine e-posta üzerinden iletebilirsiniz. Randevu talepleriniz kütüphane-kişi kapasitesi gözetilerek karşılanacaktır. Lütfen bizden gelecek e-posta cevabında belirtilen randevu saatinize sadık kalınız.