26 NİSAN DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü WIPO’nun “Fikri Mülkiyet ve Gençlik; Daha İyi bir Gelecek İçin Yenilikçilik Günü” olarak belirlediği bu yılki temadan ilham alarak bu anlamlı günü tüm hafta boyunca  bizler de gençlerle birlikte ve paydaş kurumlarımız ile işbirliği içinde kutluyoruz. 

Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Ankara'daki üç pilot ortaokulunda Bakanlığımız sanatçıları ve Genel Müdürlüğümüz uzmanları ile sektör temsilcilerini bir araya getiriyoruz. Ülkemizin dört bir yanındaki gençlere ulaşabilmek için Milli Eğitim Bakanlığımızın geniş erişim ağı EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Platformunda  telif haklarının önemi konusunda iletişim fakültesi öğrencilerinin hazırladığı ödüllü kısa filmleri ve afişleri paylaşıyoruz.

Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğiyle de Polis Radyosunda yine gençlerin hazırladığı ödüllü  radyo spotlarını yayınlıyoruz. 

İLESAM ve RATEM meslek birliklerinin bu hafta Bakanlığımız desteği ile üniversitelerde ve liselerde düzenlemekte olduğu konferanslarda Genel Müdürlüğümüz uzmanlarının katılımı ile gençlerin telif hakları konusundaki bilgi ve farkındalık düzeyini artırmaya devam ediyoruz.Dünya Fikri Mu¨lkiyet Günü Dij.  afis¸ 2022.jpg